До 500-річчя Реформації

X

  Einloggen
  Login
Logge dich mit deinem Login-Namen und Passwort ein, um Zugriff auf alle Skrippy-Funktionen zu bekommen.
Klicke hier um dich neu zu registrieren oder hier falls du dein Passwort vergessen hast.
    • Benutzername
До 500-річчя Реформації Оксана Зозуля
Erste Seite
Impressum SCHLIESSEN

Projektliste SCHLIESSEN

  Autorenprofil
Visitenkarte des hauptverantwortlichen Autors:

Online-Zeitung
kostenlos erstellen
  Melden
  Inhalt melden
Mit diesem Formular kannst du objektiv bzw. rechtlich unangebrachte Inhalte auf dieser Seite an die Moderation melden.
  Teilen

Folgende Zeitungen aus der Rubrik

Lokales

könnten dich interessieren

Коротко з історії

 У 2017р. весь світ відзначав 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила історію Європи. Ювілейні заходи тривали по 31 жовтня 2017р. в багатьох країнах. Передбачені вони були й Указом Президента нашої країни "Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації" (№357/2016).

 Під Реформацією (від. лат. reformatio - виправлення, перетворення) ми розуміємо широкий релігійний та суспільно-політичний рух, спрямований на реформування християнства відповідно до Біблії. Відлік цього руху ведеться від 31 жовтня 1517р., коли 33-річний професор богослов'я, монах-августинець Мартін Лютер, обурений жадібністю і розбещеністю верхівки католицького священства, прибив до дверей церкви в університетському місті Віттенберг (німецька Саксонія) аркуші, на якмх було написано 95 тез, що засуджували дух формалізму й гендлярства тогочасного церковного життя. Особливо неприйнятною Лютер вважав практику поширення продажу індульгенцій - свідоцтв про відпущення церквою гріхів, навіть майбутніх.  

    Пристрасний заклик ченця з Віттенберга наразився на різкий опір Ватикану, куди архієпископ переслав тези, і, за словами Ф.Енгельса, мали наслідки "подібні удару блискавки в діжку з порохом".

Через два роки Мартина Лютера було відлучено від церкви, але він прилюдно спалив буллу про своє відлучення і став одним із духовних батьків нової християнської конфесії, що згодом поширилася по всьому світу під загальною назвою "протестантизм".

   Протестантизм - це не окрема релігія, а одна з трьох гілок християнства нарівні з католицизмом та православ'ям. Серед тих, хто відносить себе до християн (це третина населення планети), на сьогодні 40% (понад 833млн людей) належать до протестантських церков. 


  Навчальним закладом, що став певним еталоном європейської школи, стала гімназія, заснована в м. Страсбург у 1538 р. Іоганесом Штурмом (1507 - 1589) – відомим німецьким педагогом-гуманістом. Навчання в закладі будувалося на принципах благочестя, красномовства й знаннях.

   До основних досягнень педагогічних діячів Реформації слід віднести загальну освіту дітей всіх суспільних станів, освіту на рідній мові, ідею обов’язкової початкової освіти.

   Але поряд із цим помітні й певні недоліки: низький рівень знань початкової освіти через значну увагу до вивчення релігії, орієнтація підготовки в середній школі майбутніх чиновників – ідеологів Реформації, готових служити інтересам протестантських держав.

Реформація у освіті

  Послідовник М.Лютера Філіп Меланхтон (1497 - 1560) - "наставник Німеччини" - відомий теоретик і практик освіти, який багато зробив для реалізації своїх ідей. Він написав підручники з діалектики. фізики, догматики, груцької та латинської граматики, які набули широкого поширення у протестантських навчальних закладах. Ф. Меланхтон ініціював реформування на протестантський лад багатьох німеціких унніверситетів; також ініціатор обов'язкової початкової освіти.


 

  

 

  У педагогіці Реформації особливе місце належить Яну Амосу Коменському (1592 – 1670), якого називають «батьком сучасної педагогіки» – протестантському священику, філософу, автору педагогічних праць. У своїй праці "Велика дидактика" він обґрунтував нову організацію навчання – класно-урочну систему; встановленого часу занять – уроку. Коменський теоретично довів необхідність наочності при навчання як "золоте правило дидактики", виявив закономірності і принципи педагогічного процесу та виокремлює від навчання виховання, якому надає важливе значення: "Людина може стати людиною лише завдяки вихованню. Без нього вона нагадує диких тварин". А ще Я.А.Коменський мріяв про пансофізм – узагальнення всіх здобутих цивілізацією знань і донесення його через школу рідною мовою до всіх людей, незалежно від суспільної, расової, релігійної приналежності. Великий мислитель бачив корінь зла в невігластві або спотворенні знань і мріяв про прилучення людства до загальної мудрості, справжнього знання – пансофії.

Мартін Лютер

З Вільної енциклопедії ВікіпедіЯ

 

  Мартін Лютер (нім. Martin Luther; 10 листопада 1483 - 18 лютого 1546) -  католицький священик, ініціатор руху в Церкві, пізніше названого Реформацією.

  Мартін Лютер народився в Айслебені в багатодітній побожній родині шахтаря мідних копалень Мансфельда. З п'яти років Мартін вже був відданий на навчання до міської школи у Мансфельді. Чотирнадцятирічним батько його відправив на подальше навчання до Магдебурга, а потім до Айзенаха. У 1501р. Лютер вступає до Ерфуртського університету.

  Одного разу, переживши велике потрясіння під час громовиці, він дає обітницю піти у ченці і проти волі батька переступає поріг монастиря августинців, де у 1507р. дістає посвячення в священики. Взимку 1510-11рр. Лютер з іншим монахом-августинцем здійснює прощу (мандрування віруючих людей до святих місць) до Риму, який вразив його фальшивою побожністю місцевого духовенства і повною відсутністю очікуваної атмосфери святості у столиці католицизму. Він був розчарований, але непохитний у вірі.

До 500-річчя Реформації в Україні

Online-Zeitung

      

Будь-яка праця — селянина, купця, лицаря, державного чиновника, вченого або митця — має право на повагу перед лицем Господнім, але за однієї неодмінної умови: якщо ця праця є чесною, сумлінною, і людина добросовісно виконує свій обов’язок перед Богом і людьми /М. Лютер/

07.01.2018

Редакція Камардаш Н.В.

Верстка Зозуля О.В.

Lade Seiteninhalt...Das könnte dich auch interessieren: ONLINE Zeitungen - neue und beliebte Artikel aus dieser Rubrik


Münchens Attraktionen
Eine Bewertung der Redaktion

Eine Umfrage zu den Höhenpunkten Muenchens innerhalb der Redaktion der Muenchner Zeitungund Bürgern Muenchensergab, dass die beliebtesten und empfehlenswertesten Sehenwürdigkeiten der Marienplatz, die Allianz Arena des FC Bayern, das Deutsche Museum, der Olympiapark, die BMW Welt mit dem BMW Werk und die Pinakotheken sind. Zu vergessen nat&...

Vom 04.10.2018 11:15 Uhr    Verlag: bluuunooos zeitung


Deutscher Basketball gegen Rassismus - #wirsindmehr
Die deutsche Basketballnationalmannschaft setzt ein Zeichen gegen Rechtspopulismus

Nach den gewalttätigen Ausschreitungen am 24. August am Rande des Chemnitzer Stadtfestes, bei dem ein 35-jähriger Deutsch-Kubaner durch Messerstiche getötet und zwei weitere Menschen schwer verletzt wurden, missbrauchten Rechtsextreme die Vorkommnisse für populistische Zwecke, da die Täter angeblich Asylanten waren. Mehr als 60.00...

Vom 30.09.2018 23:25 Uhr    Verlag: PowerMagazine


пусть рубли работают
деньги

Не терпятлегкомысленногоотношения к себе. Ихнадо уметь не толькозарабатывать,не менее важнаяи непростаязадача-умениесохранитьи приумножить их.

Vom 16.09.2018 14:23 Uhr    Verlag: timur


Продолжаем начатое
Первичка Хилково

Некоторые КСМовцы поселения недавно стали студентами. Но не прекратили свою активность и на новом месте учебы.Кристина Махаткова, заместитель секретаря первички, поступила в техникум промышленных технологий. И уже с первых дней показала свои лидерские качества. Стала старостой группы, возглавила два отряда военно-патриотического клуба, и вошла в состав во...

Vom 08.09.2018 21:07 Uhr    Verlag: KSM


News von Vio v Gtmp Los Santos
Daily Global

Diese Seite wird Gesponsert von

Vom 02.09.2018 20:04 Uhr    Verlag: Daily Globe